Bugun...
Esat Altungün gerçeği..!


Kaya Gaymalı
kayaagaymali@hotmail.com
 
 
Reklam

1979'da gençlik kolunda başlayan Chp serüveni, 1980 sonrası chp nin kapatılması ve devamı olan SODEP,SHP,CHP siyasi istikrarı ve örgütünden hiç istifa etmemesiyle devam eden dik duruşun örnegidir,sayın Altungün..!
Bu satırları kaleme almamdaki en önemli neden sadece vicdanımdır, Esat bey'e yapılan saldırılardır.
Değerli okurlar;
Ben çok geçmişe gitmeden Esat beyin 2007-2014 siyasi yaşadıklarını gözlemlediğim kadarı sizlerle paylaşmak istiyorum.
2007 yılında yine bugünlerde chp kuşadası örgütü delege seçimi yapmıştı. O günlerde yapılan delege seçimini Esat bey ve arkadaşları, Özer beye karşı kazanmıştı.Delege seçimlerinin uzantısında 6ocak 2008'de ilçe başkanı olmuştur.
Dönemin genel başkan ve sekreteri Baykal ve Sav, 2009 yerel seçiminde Esat beyi aday göstermiş neticesinde kuşadası na 10 yıl aradan sonra Chp belediye başkanlığını kazandırmıştır.
Bugün ben Esat beyin başkanlık sürecinde günahını sevabını maneviyatını sorgulamıyorum,zira zaten banada düşmez,bana düşmeyeceği gibi kimseye düşmeyeceği kanısındayım, çünkü bu hayatta şunu iyi öğrendim ki birini suçlamadan önce kendimiz aynaya iyi bakmalıyız.
Sevgili kuşadalılar;
Esat Altungün ün başkanlık yönetimini beğenirsiniz beğenmezsiniz ancak şu bir gerçektir ki Esat bey kuşadasına bir çok hizmeti sunmuştur.Bunları şuan tek tek belirtmeyeceğim beni asıl ilgilendiren kısım Esat bey 2014'de niçin aday gösterilmemiştir ?
Aday olmamasında limandaki duruşu,balıkçılar barınağına ofere kullanım izni vermemesi önemli etken olabilir mi?
Ve yine lobisel güçler Esat beyi bilerek tasfiye etmiş olabilir mi?
Sevgili halkımız bunlar geçerli sebeblerdir. Esat bey bu şehrin bu örgütün insanı siyasetçisi kısaca bizden birisidir.
Malesef kapitalizmin acımasız gerçekleri Esat beyin başkanlıgını sınıfsal olarak kabullenememiş bu yüzdende tasfiye etmiştir,acımasızca suçlamış, itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır.
Son olarak yine unutulmamalıdırki emekli Mehme Bal öğretmenim, esnaf Mehmet Gürbilek ağabeyim ve son olarak esnaf Soner Kaplan başkan, Esat beyin döneminin ilçe başkanlarıdır..!
Bilmem anlatabiliyormuyum?
Kapitalizmin oyunlarını bozalım,oyunlara gelip kırıcı olmayalım.
Ben bir kuşadasında yaşayan birey olarak Esat başkanıma kuşadası na yaptığı hizmetler ve en mühümü siyasi duruşundan ötürü kutlar, halk sınıfının bir bireyi olarak teşekkür ederim.Bu yazı 4989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Başkanlık Anayasasını istiyormusunuz.


YUKARI